يکشنبه, 10 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۵:۳۹:۱۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ 
  • کد خبر : ۱۹۵۶۵۰
به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی
گفتگوی زنده مدیر كل امور اقتصادی و دارایی با شبكه استانی بوشهر
رسول زارعی در این برنامه به تشریح اقدامات، برنامه ها و نقش اداره کل امور اقتصادی و دارایی و دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان پرداختند. ایشان ضمن اشاره به تلاش ها و اقدامات مدیران و همکاران پر تلاش خود در حوزه های امور اقتصادی، خزانه معین استان، امور مالیاتی، گمرکات، بانک های دولتی و شورای هماهنگی بانک ها، شورای هماهنگی بیمه‌ها، مدیریت جمع اوری و فروش اموال تملیکی، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با تشریح شاخص هایی از اقدامات انان به نقش انها در فرایند توسعه استان پرداختند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی، رسول زارعی  دراین گفتگو که از سیمای مرکز بوشهر و به مدت پنجاه دقیقه بصورت زنده پخش گردید به تشریح  اقدامات، برنامه ها و نقش اداره کل امور اقتصادی و دارایی و دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان پرداختند.
 ایشان ضمن اشاره به تلاش ها و اقدامات مدیران و همکاران پر تلاش خود در حوزه های امور اقتصادی، خزانه معین استان، امور مالیاتی، گمرکات، بانک های دولتی و شورای هماهنگی بانک ها، شورای هماهنگی بیمه‌ها، مدیریت جمع اوری و فروش اموال تملیکی، منطقه ویژه اقتصادی بوشهر با تشریح شاخص هایی از اقدامات انان به نقش انها در فرایند توسعه استان پرداختند .
رسول زارعی به شرایط اقتصادی کشور که با تشدید بی سابقه تحریم های ظالمانه امریکا و همزمانی ان با وجود بیماری کرونا شرایط را برای تحقق بودجه کشور بعلت محدودیت های فروش نفت و ورود ارز به کشور با مشکل مواجه نموده اشاره و به اهمیت تلاش مضاعف همکاران بخش های مختلف وزارت متبوع خود با نقش افرینی در زمینه تسهیل سرمایه گذاری، حمایت و تقویت تولید، مولد سازی و فروش اموال مازاد دستگاههای دولتی، تلاش برای تحقق درآمدهای پیش بینی شده در قانون بودجه، تسهیل امور گمرکی با تسریع در ترخیص کالاهای ورودی و کمک به صادرات کالا، حمایت و پشتیبانی مضاعف بانکی و بیمه‌ای، فعالیت مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی همچنین دبیرخانه ستاد سرمایه گذاری استان که با تدبیر استاندار محترم بوشهر به اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان محول شده است. هم‌چنین موفقیت‌های سامانه الکترونیک پنجره واحد سرمایه گذاری استان که در همین راستا و در سفر جناب اقای دکتر دژپسند وزیر محترم و با حضور استاندار محترم بوشهر در اذرماه ۹۸ به استان رونمایی گردیده بود پرداختند. در بخش دیگری از برنامه نیز به نقش خزانه معین استان و فعالیت و تلاش ذیحسابان، معاونین ذیحساب و حسابرسان اداره کل در فرایند نظارت مالی و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت در استان، کمک به اجرای طرح‌های عمرانی پرداخت.
توضیح اینکه در ابتدای برنامه نیز مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان با تبریک هفته ترویج فرهنگ مالیاتی به مودیان خوش حساب مالیاتی و مدیرکل، معاونین و تمام مسولان و کارکنان  امور مالیاتی استان که با تلاش مضاعف و جهادی به اجرای قانون و وصول درامدهای دولت،  اشاره ای به ضرورت اشنایی شهروندان و مودیان محترم مالیاتی با قوانین و مقررات مربوطه و ضرورت تلاش امور مالیاتی برای ترویج فرهنگ مالیات پرداخته و به راه اندازی سامانه های جدید و ابلاغ بخشنامه هایی که توسط معاون محترم وزیر و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور انجام و منجر به تسهیل امر برای مودیان شده است پرداختند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.13.0
    V5.7.13.0